Archiwum: działalność

działalność

Kluczowe przepisy systemu podatkowego dla posiadaczy przedsiębiorstw

Prowadząc przedsiębiorstwo pamiętać należy o wszystkich formalnościach związanych z rozliczeniem się za dany rok podatkowy. Warto zapoznać się z systemem takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Opiera się ona na zasadzie, że w księgach rachunkowych należy ująć wszystkie przychody, osiągnięte w danym roku rozliczeniowym. Wedle tej regulacji dochody uznaje się w czasie ich wystąpienia, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Na przykład jeśli właściciel firmy posiada formalnie środki końcem grudnia 2015 r, ale środki wpłynęły na jego konto dopiero na początku stycznia 2016 r. Tenże dochód, jak głosi zasada memoriałowa, jest wliczany do roku 2015.

Dobre strony konsolidacji

Trudno czasami zacząć swoją działalność lub też spełnić rozmaite marzenia bez zaciągnięcia kredytu. Współcześnie duże ilości tymczasowych trudności z nabyciem mieszkania, samochodu, sprzętu RTV i AGD lub różnych dużych wydatków można niezwykle łatwo rozwiązać.. Bardzo ceniony i zaufany bank oferujący kredyty posiada bogaty wachlarz również innych ofert usług finansowych

Rozliczasz swój PIT samodzielnie? Jeśli nie wiesz, jak konkretnie to zrobić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Wiele osób rozlicza swoje zeznania podatkowe osobiście. Już niedługo zbliża się czas, kiedy trzeba będzie rozliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wypełnienie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeżeli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wtedy oczywiście możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a samodzielnie.