Archiwum: działalność

działalność

Dobre strony konsolidacji

Trudno czasami rozpocząć własną działalność lub też spełnić określone marzenia bez zaciągnięcia kredytu. W dzisiejszych czasach ogrom tymczasowych komplikacji z zakupem domu, samochodu, sprzętu RTV i AGD lub pozostałych większych wydatków można niezwykle banalnie rozwiązać.. Niezwykle poważany i godny zaufania bank oferujący kredyty ma wielki wachlarz również innych ofert usług finansowych

Rozliczasz swój PIT samodzielnie? Jeśli nie wiesz, jak konkretnie to zrobić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Sporo osób rozlicza swoje zeznania podatkowe osobiście. Już wkrótce zbliży się czas, gdy trzeba będzie rozliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas na pewno możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a osobiście.

Kluczowe przepisy systemu podatkowego dla posiadaczy przedsiębiorstw

Prowadząc przedsiębiorstwo pamiętać należy o wszystkich formalnościach związanych z rozliczeniem się za dany rok podatkowy. Warto zapoznać się z systemem takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Opiera się ona na zasadzie, że w księgach rachunkowych należy ująć wszystkie przychody, osiągnięte w danym roku rozliczeniowym. Wedle tej regulacji dochody uznaje się w czasie ich wystąpienia, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Na przykład jeśli właściciel firmy posiada formalnie środki końcem grudnia 2015 r, ale środki wpłynęły na jego konto dopiero na początku stycznia 2016 r. Tenże dochód, jak głosi zasada memoriałowa, jest wliczany do roku 2015.